BEYANNAME DÜZENLEME KILAVUZU 2020

BEYANNAME DÜZENLEME KILAVUZU 2020

 • 1. Cilt: Gelir Vergisi Kanunu
 • 2. Cilt: Kurumlar Vergisi Kanunu
 • 3. Cilt: Katma Değer Vergisi Kanunu
 • 4. Cilt: Vergi Usul Kanunu
 • Toplam 4 CİLT
YAZARLAR
 • Maliye Hesap Uzmanları Derneği
Sitemize Özel İndirimli Fiyatı (Ücretsiz Kargo):
260,00 TL
İNDİRİMLİ/KARGO DAHİL/ADRESE TESLİM/KAPIDA ÖDEMELİ
STOKLARIMIZ TÜKENMİŞTİR
 • BASKI TARİHİ : MART 2020
 • SAYFA SAYISI : 2168
 • KİTABI SADECE SİTEMİZDEN
  TEMİN EDEBİLİRSİNİZ!
İÇİNDEKİLER

Beyanname Düzenleme Kılavuzu 2020

Maliye Hesap Uzmanları Derneği

Hesap Uzmanları Kurulu mensuplarının oluşturduğu Maliye Hesap Uzmanları Derneğinin en seçkin ve değerli eserlerinden olan Beyanname Düzenleme Kılavuzu BDK Hesap Uzmanları camiasının tarihsel mirası olduğu gibi konusundaki ilk ve tek olma özelliği de taşıyan önemli bir eseridir.

 

Kılavuzumuz Hesap Uzmanları Derneği üyelerinden Eski Hesap Uzmanlarından oluşan bir komisyon tarafından yasal düzenlemelerdeki değişiklikler ve uygulama sorunları dikkate alınarak her yıl olduğu gibi bu yıl da yeniden hazırlanmıştır.

 

Beyanname Düzenleme Kılavuzu 2020 Hesap Uzmanları Derneğinin özgün eseri olarak siz değerli okurlarımız için temel bir başvuru ve kaynak kitabı olma özelliğini bu yıl ve gelecek yıllarda da devam ettirecektir.

 

Her yıl olduğu gibi 2020 yılı Beyanname Düzenleme Kılavuzu da büyük bir heyecan ve titizlikle hazırlanmıştır. Beyanname Düzenleme Kılavuzunu hazırlayan komisyonumuz aylarca süren çalışmalarını başta vergi yükümlüleri olmak üzere vergi hukuku alanında çalışmalar yapanların gereksinimlerini karşılayacak konular üzerinde yoğunlaştırmıştır. BDK hazırlama komisyonu yükümlülerin vergi alanında çalışma yapan akademisyenlerin ve 3568 sayılı Kanun kapsamındaki meslek mensuplarının tereddüt ettikleri hususlar ile en çok özelge istenen ve en fazla Yargıya intikal eden hususları tarayarak belirlemiş çözüm bekleyen bu konuları sizlere aktarmaktan öte çözümlerini de sizlerle paylaşmayı amaç edinmiştir.

 

Bu çerçevede Beyanname Düzenleme Kılavuzunda öncelikle temel Vergi Kanunları sistemli bir şekilde sunulmuş tebliğler iç genelgeler özelgeler ve içtihat oluşturacak yargı kararları taranarak gerekli açıklamalar yapılmış vergisel müesseselerin işleyişine yönelik olarak olabildiğince çok örneğe ayrıca yeni TTK ve yeni SPK hükümlerine de yer verilmiştir.

 

Kılavuzumuz Maliye Bakanlığı bünyesindeki birimler ile ilgili diğer birimlerin eğitim programlarında denetim elemanlarının mesleki sınavları ve SMMM ve YMM adaylarının mesleki sınavlarında yıllardır kullanılan bir kaynak olma özelliği taşımaktadır.

 

Siz saygıdeğer okurlarımızın yıllardır süregelen büyük ilgi ve beğenisiyle alanında tek eser olma onuruna ulaşan Beyanname Düzenleme Kılavuzumuz içerdiği konular itibariyle yapılan yasal değişikliklerin tamamını içermekte ve sizlerden gelen öneriler de dikkate alınmış olarak güncel nitelik taşımaktadır.

 

Kılavuzumuzun yorum kitabı olmamasından dolayı vergi sistemimizde çok sayıda bulunan tartışmalı konulardan en çok ihtiyaç duyulanlara yer verilmiştir. Diğer taraftan Kılavuzumuzda yer alan bilgi değerlendirme ve açıklamalar danışmanlık veya tavsiye niteliğinde olmayıp bu kapsamda değerlendirilemez.

 

2020 yılı Beyanname Düzenleme Kılavuzumuz görsellik kullanım kolaylığı ve estetik göz önünde bulundurularak Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi ve Vergi Usul olarak dört cilt halinde basılmış olup kullanıcıların daha fazla istifade edeceğini umuyoruz.

 

Maliye Hesap Uzmanları Derneği olarak Hesap Uzmanları Camiasının engin bilgi birikimi deneyimi tükenmeyen özverisi ve ayrıca Hesap Uzmanı kimliğinin verdiği sorumlulukla mesleki ahlak ve disipline uygun olarak yıllık beyannamelere yönelik Gelir Vergisi Kurumlar Vergisi ve Vergi Usul Kanunlarını bütün yönleriyle irdeleyen geçmişten bugüne değin bu özgün çalışmayı gerçekleştiren tüm Üstad ve arkadaşlarımıza ayrıca bu yılki BDK hazırlama komisyonu olarak aylardır yaptıkları titiz çalışmalardan dolayı Ş. Resul YİĞİT K Serkan SALALI Cemal ABA Beytullah SARICAN Muhittin ESEN Serkan UCAR Ferhat DEMİRTAŞ Mustafa AYDIN Erdem ERDOĞAN Halil ERCAN ve Gökhan TOSUN a dizgi aşamasındaki titiz çalışmaları için de Deniz KAYAK ’a ve 47 yıldır Beyanname Düzenleme Kılavuzuna gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı siz değerli okurlarımıza teşekkür ederiz.

 

2020 Beyanname Düzenleme Kılavuzunun bütün bir yıl boyunca yararlı olması dileğimizle.

 

Maliye Hesap Uzmanları Derneği

 

İÇİNDEKİLERİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

· ·
STOKLARIMIZ TÜKENMİŞTİR